Uluslararası fuarlarda “Yünsa” rüzgârı

Sektörünün en büyük uluslararası fuarlarına katılmaya devam eden Yünsa, çevreci üretim anlayışıyla ‘daha yeşil’ ve ‘daha yaşanabilir’ bir gelecek için sürdürülebilir üretim süreçlerinin uygulandığı yeni koleksiyonlarını dünya ile buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak 28-30 Ağustos tarihlerinde ‘Intertextile Shanghai’, 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ‘Rusya Textile Salon’, 4-5 Eylül tarihlerinde ‘The London Textile Fair’ ve 13-14 Eylül tarihlerinde ‘View Premium Selection’ fuarlarında yerini alan Yünsa, dünyanın birçok yerinden çok sayıda ziyaretçiyle bir araya geldi. Başarılı iş birliklerinin gerçekleştirildiği yurt dışı fuar katılımlarının yanı sıra, 13-15 Eylül tarihlerinde sektörün en büyük fuarlarından biri olan Texhibition İstanbul Fuarı’nda yer alan Yünsa, geniş ürün yelpazesiyle ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Kumaş Atıkları, Geri Dönüşüm Teknolojisiyle Tekrar Kullanılabilir Hale Getiriliyor

Konfor ve şıklığı buluşturan iddialı koleksiyonuyla fuarlarda yeni iş bağlantılarına imza atarak büyümesini sürdüren Yünsa’dan, geri dönüşüm süreçlerinin uygulandığı sürdürülebilir yeni koleksiyonları hakkında şu açıklamalar yapıldı: “2024-2025 Yünsa koleksiyonumuzu toplum, çevre, teknolojideki değişimlere uyumlu olarak tasarlıyor, doğanın renklerinden ilham alıyoruz. 2024-2025 Yünsa Premium koleksiyonu, yüzde 100 doğal ve sürdürülebilir bir ham madde olan merinos yünü ile kaşmir, alpaka, Avrupa keteni, mısır pamuğu gibi doğal ham maddeler harmanlanarak oluşturuldu. En ince ve kaliteli yünler ile tasarlanmış kullanıcı dostu yumuşak ve doğal tuşeli kumaşlar, nefes alabilir ve konfor sağlayan yüksek elastikiyetli kumaşlar, elastan kullanmadan mekanik stretch özelliği ile tasarlanmış çevre dostu yüzde 100 yün kırışmaz, konforlu kumaşlar koleksiyonumuzun ana kalemlerini oluşturuyor.Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir gelecek hedefiyle sürdürülebilir üretim süreçleri uygulanan koleksiyonlarımızda, kumaş üretimi sürecinde ortaya çıkan atıklar, geri dönüşüm teknolojisi kullanılarak tekrar kullanılabilir hale getiriliyor.

Rahat Hareket İmkânı Sağlayan Kumaşlar

Yapılan açıklamada 2024-2025 Erkek Kumaş Koleksiyonu ile ilgili şu ifadeler kullanıldı: “2024-2025 Erkek Kumaş Kış Koleksiyonumuz, erkeklerin içindeki maceracı ve sofistike ruhu yansıtırken aynı zamanda onları sıcak tutan ve rahat ettiren parçalar sunuyor. Trend renklerden esinlenen tasarımlar, yeşil ormanların ve kar manzaralarının tonlarıyla canlanıyor. Koleksiyonumuz, sıcaklık ve koruma sağlayan yüksek kaliteli kumaşlarla donatıldı. Yumuşak ve dokulu yünler, konfor ve şıklığı bir araya getirirken, dayanıklı ve işlevsel malzemeler, erkeklerin dış mekanlarda rahatlıkla hareket etmesini sağlıyor.”

Kadın koleksiyonu’nda ise geçmişten geleceğe yön verdiklerini açıklayan Yünsa’dan, şu değerlendirmeler yapıldı: “‘Retrospektif’ koleksiyonumuz ile insanların kendilerini mutlu hissetmelerini sağlıyor, geçmişi günümüzle buluşturan modern, sade, rahat, şeffaf ve premium bir koleksiyon sunuyoruz. 70’li yıllar etkisindeki retro desenler, tweedler, iri ekoseler ile tasarlanmış ürünlerimizde geçmiş ile geleceğin bağlantısını görüyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x