Galaxy S24 serisine uydu bağlantısı özelliği geliyor

Samsung’un Galaxy S24 serisinin uydu bağlantısına sahip olacağına dair söylentiler ve duyumlar bir süredir gündemdeydi. Şimdi bu konuda daha net bilgilere ulaşıldı. SamMobile tarafından ortaya çıkarılan bir sızıntı, bu özelliğin yakında çıkacak olan amiral gemisi telefonlarda gerçekten bulunacağını doğruluyor.

Galaxy S24 modelinden alınan bir ekran görüntüsü, “Acil Durum Metinleri Uydu Üzerinden” adlı bir özelliği ve işlevini gösteriyor. Samsung’a göre, mobil ağa kapsama alanı dışında veya bağlı olmadığınızda acil servisleri aradığınızda, acil bir metin gönderebilmeniz için sizi uydu ağı üzerinden bağlayacaklar.

Bağlandığınızda, kesin GPS konumunuzla metin mesajları gönderebileceksiniz. Bu özellik, iPhone’lar gibi diğer telefonlarda da uydu bağlantısının nasıl çalıştığını gösteriyor. Bu özelliğin, işlemcisi (Exynos veya Snapdragon) ne olursa olsun tüm Galaxy S24 serisi boyunca mevcut olması bekleniyor.

Galaxy S24 serisine uydu bağlantısı özelliği geliyor

Samsung, bu yılın başlarında, telefonların uyduyla doğrudan iletişim kurmasını sağlayan bir 5G modem teknolojisi de tanıttı. Bu, cep telefonu kuleleri olmadığında bile aramaların, metin mesajlarının ve verilerin akışını sağlayabilir.

Samsung, S24 ile uydu bağlantısını tanıtacak olsa da, bu özellik başlangıçta her yerde mevcut olmayabilir. iPhone’larda olduğu gibi, ilk etapta belirli ülkelerle sınırlı olabilir ve daha sonra genişleme planları olabilir. Şu anda, iPhone’lar için uydu bağlantısı özelliği yalnızca 17 ülkede mevcut.

Uydu bağlantısının ötesinde, Galaxy S24 serisi hakkındaki sızıntılar aynı zamanda yapay zeka üzerine bir vurgu yapıyor. Sızıntıya göre, en üst düzey S24 Ultra, “Yapay Zeka Telefonu” olarak pazarlanabilir ve Samsung, “AI Phone” ve “AI Smartphone” için ticari marka başvurularında bulunmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x