Bakan Ali Yerlikaya Duyurdu: Bir Suç Örgütü da Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sarallar olarak bilinen ve liderliğini Özgür Saral’ın yaptığı suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. İstanbul ve İzmir’de yapılan operasyonlarda toplam 24 kişi gözaltına alındı.

Emniyet güçlerinin mafya gruplarına yaptığı operasyonalara bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Saralar grubu olarak bilinen çetenin çökertildiğini açıkladı.

İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından liderliğini Özgür Saral isimli şahsın yaptığı organize suç örgütüne yönelik İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı ‘Kafes’ operasyonu düzenlendi.

Suç örgütünün; İstanbul’un Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silah ile tehdit ederek yağmaladıkları, kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için darp ettikleri, yabancı uyruklu şahıslara yönelik yağma eylemi gerçekleştirdikleri, sitelerdeki mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka şahıslara kiraladıkları, site içerisinde evden hırsızlık suçunu işledikleri, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek kasten öldürmeye teşebbüs etmek ve genel güvenliği kasten tehlikeye sokma, site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetleri yürüttükleri, Sarıyer ve Beyoğlu’nda silahla yaralamaya teşebbüs suçlarını işledikleri tespit edildi.

‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurarak’ ve tespit edilen suçları işleyerek, kamu güvenliğine ve barışına tehdit oluşturan İstanbul genelinde korkutma baskı ve şiddet eylemlerine karışan bu şahıslardan 24’ü yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyondan görüntüler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x