AKP’ye Yakın Dernek Başkanı, Polat Çiftinin Yeni Avukatı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmış ve 19 saat süren işlemlerin ardından tutuklanmıştı.

Adnan Oktar davasında adı geçiyor

Dilan Polat ve Engin Polat’ın avukatları Ahmet Gün’ün itirafçı olmasının ardından çiftin avukatlığını Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) kurucusu Hüseyin Kaya üstlendi. AKP’ye yakın olduğunu belirtilen HUDER Genel Başkanı Hüseyin Kaya’nın adı Adnan Oktar dava dosyalarında da geçiyor.

Gerçek Gündem’den Sercan C. Güler’in haberine göre Kaya, şahsi internet sitesinde kendisini ‘serbest avukat, yazar, insan hakları aktivisti’ olarak tanımlarken, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AKP’de siyaset yaptığını da biyografisine ekledi.

‘Oktar’ı ziyaret edecek’ notu

Kaya’nın adının Adnan Oktar davasının dosyasında da geçtiği ortaya çıktı. 2018’de ele geçirilen ve dava dosyasına giren bir belgede, Kaya’nın ofisindeki bir sohbet esnasında bir Emniyet Müdürünün yanlarına geldiği ve Kaya’nın ofisindeki kişileri ‘Adnan hocanın arkadaşları’ olarak tanıttığı kayıtlara geçti. Belgede, “Emniyet müdürü bayağı rahat bir şekilde bizimle oturdu sohbet etti” ifadeleri yer aldı.

Adnan Oktar için alınan notlarda, Hüseyin Kaya’nın da Oktar’ı ziyarete gideceği ancak ortadan kaybolduğu belirtilirken, notları alan kişi yeniden avukat Hüseyin Kaya ile konuşacağını yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x