Ünlü yıldıza şok! ‘İyisin’ dediler, iki ay sonra kanser olduğunu öğrendi… ‘İki mememi de aldılar, 10 ayda 4 ameliyat oldum’

Oysa o görüntünün ardında gerçek bir trajedi gizliymiş. O gece sevgilisinin etrafında pervane olduğu yıldız son bir yılını meme kanseriyle boğuşarak geçirmiş. Bunu da yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla gözler önüne serdi.

KIRMIZI HALIDA GÖZ KAMAŞTIRDILAR
Bu pek de hoş olmayan öykünün kahramanı güzel oyuncu Oliva Munn. 43 yaşındaki Munn, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 96’ncı Oscar gecesine sevgilisi John Mulaney ile birlikte katıldı.

Törende bir de ödül sunan Mulaney, kırmızı halıda poz verirken Olivia Munn’un elbisesinin kuyruğunu düzeltmek için yerlere kadar eğildi.

Sonra da güzel sevgilisinin elini tutup kameralara mutluluk pozları verdi. O anlarda ikisi de mutluluk ve sağlık sembolü gibi görünüyordu.

MEME KANSERİNE YAKALANDI VE 4 KEZ AMELİYAT OLDU
O pozların ardındaki trajediyi ise Olivia Munn, yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla gözler önüne serdi.

Munn, geçen bir yılı meme kanseriyle boğuşarak geçirdiğini ve bu süreçte dört kez ameliyat olduğunu açıkladı.

Olivia Munn, paylaşımında, yaptırdığı testler sonucunda kanser geni taşımadığı ortaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra bu hastalığa yakalanmanın kendisi için büyük bir şaşkınlık olduğunu gizlemedi.

Güzel yıldızın söylediğine göre geçen yılın Şubat ayında hem kendisi hem de kız kardeşi kansere yakalanma riski olup olmadığını öğrenmek için testi yaptırdı.

Sonuçta iki kardeşin de yüzde 90 böyle bir risk taşımadığı belirlendi. Yani testin sonucu negatif çıktı.

Bununla yetinmeyen Olivia Munn bir de mamografi çektirdi. Orada da sonuç temiz çıktı. Tam kız kardeşiyle sağlıklı olmalarını kutladıktan sadece iki ay sonra ise Munn, meme kanserine yakalandığını öğrendi.

10 AYDA DÖRT AMELİYAT GEÇİRDİ 
Olivia Munn, sosyal medya paylaşımında yaşadıklarını şöyle anlattı: “Geçen on ay içinde dört kez operasyon geçirmek zorunda kaldım. Günlerimin büyük bir bölümünü yatakta geçirdim. Sonra da kanserle ilgili hayal edebileceğimden bile çok fazla şey öğrendim.”

Olivia Munn, sürpriz bir şekilde bu süreçte sadece iki kez ağladığını söyledi. Bu durumu da “Sanırım ağlamak için zaman yokmuş gibi geldi bana. Odak noktam daraldı ve açık fikirli kalma yeteneğimi yitirmeme neden olacak duygularımdan arınmaya çalıştım.”

Olivia Munn, hastalığın tedavisi sırasında yaşadıklarını dışarıya fazla yansıtmamayı tercih etti. Enerjisi olduğunda ve oğlunu parka götürdüğü zaman insanların kendisini görmesine izin verdi.

Munn sosyal medya mesajında hastalığını insanlarla paylaşabilmek için de bazı zorlukları aşması gerektiğini yazdı.

İKİ MEMESİ DE ALINDI
Olivia Munn, açıklamasına göre nadir görülen ama çabuk ve hızlı gelişen Luminal B tipi meme kanserine yakalandığını açıkladı.

Üstelik söylediğine göre hastalık iki memesinde de yer etmişti. Biyopsiden 30 gün sonra her iki memesi de operasyonla alındı.

Fakat Munn, yine de kendini şanslı hissediyor. Çünkü kanseri çok fazla zaman ve seçenek bulunan bir süreçte fark edildi.

Güzel oyuncu paylaşımında bu hastalıkla günün birinde yüzleşecek olan her kadının kendisiyle aynı olanaklara sahip olmasını dilediğini de satırlarına ekledi.

Paylaşımını başta doktorlar ve arkadaşları olmak üzere tedavi süresince kendisine destek olan herkese teşekkür ederek bitirdi güzel oyuncu.
?

OĞLUNUN FOTOĞRAFI HEP YANINDAYDI
Olivia Munn, her dört operasyonunda da oğlu Malcolm’ın fotoğrafını yanından ayırmadığını belirtti. “Her operasyon öncesinde oğlumun çerçeveli bir fotoğrafını baş ucuma koydum. Böylece her seferinde uyanıp gözlerimi açtığımda gözlerimin göreceği ilk şey o oldu.”

Olivia Munn’un bu hastalık açıklamasından sonra sosyal medyada da bir tartışma başladı. Bazı kişiler göğüs implantlarının meme kanserine yol açabileceğini bu yüzden yasaklanması gerektiğini savundu.

SEVGİLİSİ DE MÜCADELESİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Olivia Munn ile John Mulaney, 2021 yılından bu yana birlikteler. Çiftin iki yaşında Malcolm adında bir oğlu bulunuyor.

 Mulaney de sevgilisinin hastalık açıklamasından sonra Olivia Munn’un paylaşımına “Bu kadar iyi savaştığın ve bizim için orada olduğun için teşekkürler. Malc ve ben sana hayranız” diye yorum yazdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x