Ispanak Yemeğindeki Fareyi Yiyen İşçi Zehirlendi, ‘Yaralama’ Soruşturması Açıldı

Sakarya’da bir fabrikada mide bulandıran olay yaşandı.

Öğle yemeğinde yoğurtlu ıspanak yiyen işçi, aldığı lokmayı önce et sandı ama çiğnedikten sonra kuyruğu fark edince fare olduğunu anladı.

Yüzlerce işçi tabakta bulunan ve bir kısmı parçalanmış haldeki fareye tepki gösterdi.

Yaklaşık 4 yıldır hizmet veren yemek şirketiyle ilgili daha önce de bazı şikâyetlerinin olduğu ancak fabrikanın bunu dikkate almadığı öne sürüldü.

İDARİ CEZA KESİLECEK

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Gıda ve Kontrol ekipleri, ilaç fabrikası ile birlikte Sakarya’daki çok sayıda fabrikaya yemek hizmeti veren yemek firmasının modern sanayideki üretim merkezinde inceleme yaptı.

Ekipler yemeklerden ve ürünlerden numune alırken, işletmenin donatıları ile ilgili de tutanaklar tutuldu. Hazırlanacak olan rapora göre yemek firmasına idari ceza kesilecek.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmayla ilgili de yeni bilgiler öğrenildi.

YARALAMA SUÇU

MEDYABAR’daki habere göre, yemekteki fareden ısırık aldıktan sonra hastaneye başvuran işçiye zehirlenme teşhisi konuldu.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da adli sağlık raporu sonrasında gıda ürünleriyle ilgili maddelerin yanı sıra “taksirle yaralama” suçundan da soruşturma başlattı.

İşçinin fare yiyerek zehirlenmesine sebep olan çalıştığı fabrika sorumluları ile yemek firması sorumlularının belirlenmesi ve ifadelerinin alınması için talimat hazırlandı.
Soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x