Hastane terzisine ‘bohça’ diktirmek isteyen müdüre soruşturma

İstanbul Kadıköy’deki Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nin terzihane biriminde çalışan Nurdan Özdemir’in, hastanenin Destek ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’nun kızının nişan bohçası ve kişisel işlerini yapmadığı gerekçesiyle 28 Ağustos’ta temizlik birimine gönderildiği ortaya çıktı. Olayın kamuoyunda duyulmasının ardından Özdemir hakkında soruşturma başlatıldı.

ÖZDEMİR: TEHDİT EDİLDİM

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, soruşturma kapsamında tarafların beyanları alındı. Taraflardan Nurdan Özdemir, Fatma Özdoğru’nun kendisini tehdit ettiğini ve baskı uyguladığına söyledi. Özdemir, Özdoğru’nun kendisini odasına çağırdığını ve “Oğlun ne hakla beni Sağlık Bakanlığı’na şikayet eder. Oğlun benim abiyelerimi, bohçamı, gelin araba süsünü diktiğini nerden biliyor. Benim özelimi ne hakla ailene anlatırsın. Oğlunu mahkemeye vereceğim?” şeklinde azarladığını kaydetti.

Özdemir şöyle devam etti: “Ben de Fatma Özdoğru’ya, eve gittiğimde oğlum beni ağlarken ve elim ayağım titrerken gördü. Bana ne olduğunu sordu. Fatma hanımın odasına yaşadıklarımı anlattım. Zaten Fatma hanımın düğün hazırlıklarını diktiğimi evdekiler biliyordu. Oğlum da ‘şikayet edelim anne’ dedi. Fatma hamın bunun üzerine ‘benim dikişlerimi sen yapmadın İsmail yaptı’ dedi. Ben de ‘hayır ben yaptım’ dedim. Fatma hamın da İsmail beye sordu, İsmail bey de beraber yaptığımızı söyledi. Fatma hamın da elinin kolunun çok uzun olduğunu ‘bana kimse bir şey yapamaz’ dedi.”

HASTANE MALZEMELERİNİ KULLANMIŞ

Özdemir, “Dikilen malzemeler kime aittir?” sorusuna, malzemelerin bir kısmının Özdoğru’ya bir kısmının ise hastaneye ait olduğunu söyledi. Özdemir, “Verilen malzemeleri diktiğiniz halde neden görev yeriniz değiştirildi?” sorusuna dair de şunları söyledi: “Nişan bohçasını yapmamı istedikleri zaman diliminde işim çoktu. Kol bağı isteniyordu ve acil yetiştirmem gerekiyordu. Ayrıca çok fazla tamir boks önlüğü gelmişti, bağcık dikmem lazımdı ve acilin mahremiyet perdeleri de vardı. O hafta çok sıkışıktım. Acil kum torbası da yetiştirdim. Nişan bohçasını şimdi yapamayacağımı söyleyince ‘yapmak zorundasın yoksa yerin değişecek’ dediler.”

ÖNLEM ALINMADIĞI İDDİASI

Özdemir, terzihanede yaşanan bir olaya da değindi. Terzihanede kullanılan paskara bir ütünün su akıttığını ve orada çalışan İsmail ismindeki personeli uyardığını aktaran Özdemir, herhangi bir önlem alınmadığından dolayı bir patlamanın meydana geldiğini belirtti. Olayda yaralandığını söyleyen Özdemir, olaya dair tutanakların olduğunu dile getirdi.

MÜDÜRÜN İMZA YETKİSİ ALINDI

Şehir hastanesi çalışanları ise Destek ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’nun “Benim arkam sağlam bana bir şey olmaz” şeklinde sözler sarf ettiğini öne sürdü. Öte yandan Özdoğru’nun yıllık izne çıkarıldığı ve imza yetkisinin elinden alındığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x